Jedną z najbardziej głośnych nowości ostatnich dni światowego futbolu

Jedną z najbardziej głośnych nowości ostatnich dni światowego futbolu była rekordowa dla 10-letniego okresu czasu seria porażek Jose Mourinho. Trener Manchesteru United po raz pierwszy za wskazany okres został pokonany w trzech meczach z rzędu. Odpowiednio, i sam klub wraz ze swoimi graczami przeżywa nieudaną serię. “Czerwone diabły” dobrze rozpoczęły i muszę powiedzieć, że z początkiem sezonu w pierwszej połowie i na koniec startowych pasuje do wydawały się zespołem, jest w stanie narzucić ostateczną walkę o tytuł. Gdzieniegdzie trzeba było przykręcić nakrętki, zbudować polecenia chemię, wpisać początkujących, nie samodzielnie, ale wszystko to wydawało się kwestią czasu.

Czasu, który płynął nieubłaganie i oto werdykt. Werdykt od Danny ‘ego Murphy’ ego, z którym całkowicie się zgadzam:

“…– “United grał zaniedbany i dopuszczał błędy: są stracił biegacze, z na 25 metrów – to podstawowe rzeczy dla najlepszych drużyn. “” muszę przyznać, zniszczyli grę “UNITED” i sami bawić się świetnie. Ale “United” przez długi czas nie był sobą. Nie widać było, aby “UNITED” był jakiś plan na grę, – cytuje słowa byłego brytyjskiego piłkarza BBC….”

drużyna wróciła prawie do własnego własnego stanu próbki z ubiegłego sezonu, a z punktu widzenia rezultatu – nawet gorzej. Myślisz o tym tylko, Mourinho nie przegrał trzy razy z rzędu, nawet w ramach przerażającego dla siebie i Chelsea ubiegłego piłkarskiego roku, w atmosferze, gdzie piłkarze wylewa swojego trenera, w otoczeniu tradycyjnie nieudanym “trzeciego sezonu Jose”. Po dymisji portugalskiego szkoleniowca można było znaleźć wiele powodów, dla których urzędującego mistrza praktycznie wszystko poszło nie tak. A co się stało z obecnym “United”?

Początkowo – derby. Jeden z najbardziej oczekiwanych meczów sezonu. Sami pomyślcie: konfrontacja Guardioli i Mourinho, pierwszy w Anglii, duży derby, której nadano szczególnie ważny status w ostatnich latach, walka drużyn, na ten moment klasyfikacji mistrzostw. W sumie, “must see”, jak to się mówi. Obaj trenerzy starali: mecz wyszedł tak jak miał wyjść, co najmniej ze względu na głośną plakaty, a podstawy do tego położył trenerzy obu drużyn, nie tylko zainteresowanie na długo przed początkowym gwizdkiem, ale i swoimi decyzjami podczas gry, widoczne zmiany, przywracania do życia piłka nożna.

Piłkarze Manchesteru City świetnie kontrolowali centrum w całym meczu, trzymali grę w szerokich pozycjach, co zmusiło przeciwnika odbudować taktyczne informacjami już w przerwie. Poszli wymiany, bo w swoim stylu Guardiola zawsze widział środek pola podporą. Nie można powiedzieć, że Pep pokonał swojego vis-a-vis. Nie można winić kogoś jednego, jak mówić o tej grze w tym samym duchu, że pójdzie rozumowanie i o dwóch innych. Ale Mourinho znalazła swój wymówka:

“…– Arbiter Mark popełnił dzisiaj dwa poważne błędy. W odcinku z Bravo był karny, a powinien był dostać czerwoną kartkę. Jeśli ktoś z moich graczy zrobił to w środku pola – Rooney lub – usuwanie i rzut wolny. W polu karnym trudniej przypisać taki faul i sędzia nie chciał go przymocować, – powiedział po meczu Jose….”

Następnie odbyły się pierwsze mecze grupowe etapów rozgrywek. Niezależnie i nieatrakcyjne dla najlepszych klubów Ligi Europy nie była, skoro znalazły się w jej losowaniu – proszę ich oddawać. W każdym razie, zwycięstwo nawet tutaj honoru i chwały nie zmniejszyć ogień i obniżenia – raczej wręcz przeciwnie, doda. I nawet całkiem nieźle.

Tak, że nacisk na turnieju na arenie europejskiej robić nie warto. Nawet ci, panie José. Na konferencji prasowej portugalczyk dosłownie potwierdził, że jego piłkarzom ciężko znaleźć motywację przed meczem Ligi Europy. Cóż, to było widać podczas walki z “”.

Autor: www.xbuk.info